7 Temmuz 2015 Salı

EKİN 1 YAŞINDA

Ekin 2 yaşına gelmeden nihayet 1 yaş doğum günü yazısını yazmanın haklı gururunu yaşıyorum şu an :) 

1 koca yıl ne de çabuk geçti. Şu hayatta verdiğim en doğru karar çocuk sahibi olmaya karar olmakmış. Bunu geçen bir yılda defalarca söylemişimdir kendi kendime, bir kez de buradan söyleyeyim. 

Kızımın 1. doğum gününü ailem, arkadaşlarımız ve Ekin'in arkadaşlarından oluşan kalabalık bir grupla kutladık. Henüz  1 yaşında olabilir ama Ekin'imin de  hatrı sayılır bir arkadaş grubu var :) Hamile iken instagramda ( instagram kullanıcı adım: c_piedre) bir grup anne  adayı ile takipleşmeye başlamıştım. O anne adaylarının büyük bir kısmı ile daha sonra yüzyüze tanıştım ve arkadaş oldum.  Ekin'in arkadaşları dediğim de bahsettiğim arkadaşlarımın çocukları. Hemen hemen hepsi aynı dönemlerde doğmuş bir grup dünya tatlısı bebek :) 

Doğum günü mekanı olarak Maltepe Park AVM'de bulunan Lunch Box Cafe'yi tercih ettik. İyi ki de öyle yapmışız. Öncelikle, personel çok yardımseverdi, işlerini çok iyi yaptılar,  o kadar küçük çocuğa ve ortalığın dağıtılmış olmasına rağmen hiç yüzleri asılmadı , oflayıp puflamadılar. Servis edilen brunch da oldukça zengindi, sunulan malzemeler kaliteli, ekmekler kendi fırınlarından çıkıyordu ve sıcacıktı, çaylar tazeydi. 

Maltepe ve civarında doğum günü mekanı arayışında olanlara kesinlikle tavsiye ederim. 

Doğum günü temamız "Kırmızı Başlıklı Kız" idi. Ekin'in kıyafeti ve doğum günü pastası dışında herşeyi kendim yaptım, kestim, yapıştırdım, aldım, taşıdım kısacası çok yoruldum ama çıkan sonuçtan çok memnun kaldım, çok içime sindi. Bu arada kıyafetini Perahandmade markasının sahibesi Özge Hanım hazırladı, doğum günü pastamızı ise Lares Kurabiye yaptı. 

Kırmızı Başlıklı Kız temalı parti görsellerinin bir kısmını (cupcake kapsülü, peçetelik, su sargısı, parti şapkası, banner,  karşılama yazısı, parmak kuklalar)  yazdırılabilir şekilde Etsy'den aldım. Birtakım parti görsellerini ise (dilek kartı, teşekkür kartı, konuşma balonları, 1 yaş panosu,  kendim tasarladım, hazırladım yapamadıklarım için özalitçideki grafik tasarımcıdan yardım aldım. 

Fotoğraflarla doğum gününün özeti.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder