4 Ekim 2013 Cuma

EN UZUN TATİLİM

Yazmayalı 1 ay olmuş neredeyse. Bu döneme birkaç diyetisyen randevusu, doktor randevusu,bebeğimin mobilya alışverişi, bebek arabası alışverişini sığdırdık. 

Mobilyalar konusunda en başından beri nettim, ikeadan alacaktım. Öyle de oldu. 

Bebek arabası ise en kararsız kalınan konulardan birisiydi - Gerçi onunla yarışır duvar kağıdı ve perde meselesi var :)) Ona da değineceğim - Bebek arabasında istediklerim belliydi; çift taraflı olsun, doğumdan itibaren kullanılsın, çok hantal olmasın, görünüşü de güzel olsun.  Veee işte arabamız


Mamas & Papas Urbo. Aslında kırmızı rengini almayı düşünmüştüm (unisex olduğundan, bakarsınız 2. bebiş erkek olur o da kullanır diye :P ) ama aldığımız yerde yoktu, biz de krem rengini aldık. Çok mu kirlenir acaba tereddütleri de yaşadık ama nasıl olsa yıkanıyormuş, kirlenince yıkarız mis gibi olur. 

Ne diyordum kararsız kaldığım konulardan birisi de duvar kağıdı konusu. Şu kuşlu duvar kağıdını beğendim. 
Duvar kağıdını yaptırırsam bebeğimin yatağının olduğu duvara ve karşısındaki duvara yaptırmayı düşünüyorum. Pembe pembe bir oda olmasını istemiyorum, o yüzden perdeyi farklı bir renk yaptırsam diyorum. Önerisi olan ?

Zor işlermiş yahu, evlenirken koca bir evi döşedim bu kadar kararsız kalmamıştım ama bir tane minicik oda için onu mu yapsam bunu mu yapsam, onu mu alsam bunu mu alsam ...

Bir de benim ihtiyaçlarım var tabi, henüz şık ama çok abartılı olmayan bir lohusa geceliği bulamadım. Arayışlarım sürmekte. 

Başlık en uzun tatilim ben konudan konuya atlamışım. Neyse gelelim asıl konuya. Pazartesi itibariyle 32+1 oluyorum ve doğum iznine ayrılıyorum. Ücretsiz iznimi de kullanacağım. 8 senedir temposu yoğum bir işte çalıştığım düşünülürse gerçekten tatil gibi gelecek bana bu dönem. Bebeğimle ilgileneceğim, onun ilklerine şahit olacağım.

Yazarken bile heyecanlanıyorum. Bebeğim az kaldı kavuşmamıza.İnşallah sağlıklı ve güzel bir şekilde kavuşacağız birbirimize1 yorum: