22 Ağustos 2013 Perşembe

TATİLİN ARDINDAN


"Sayılı gün çabuk geçer" diye çok doğru demiş büyüklerimiz. 2 haftalık tatil de bitti gitti. Hatta neredeyse 1 hafta olacak tatilden döneli ama tatil yazısını ancak yazabiliyorum. 

Tatil insanı sıkar mı? Valla son haftanın ortasına doğru sıkılmadım desem yalan olur. İznimi genelde  1'er hafta aldığımdan ve üniversiteyi bitirdikten sonra hiç 10 günden fazla tatil yapmadığımdan 2 haftalık tatile bünye alışmadı :) Evimi özledim. Bir de sanırım hamilelik nedeniyle gönlümce güneşlenemediğimden, denizde akrobatik hareketler dalma denemeleri gerçekleştiremediğimden, güneşe maruz kalmayayım diye denize 15:30-16:00'a doğru ancak gittiğimden ve daha çok evde takıldığımdan, denize girdiğimde de 20 dakika içerisinde yorulduğum için ya da deniz soğuk diye denizden çıktığımdan, tekne turuna çıkamadığımdan kısacası hareketlerim biraz kısıtlandığından açıkçası son hafta birazcık sıkıldım ve uzun geldi tatil bana. 

Gelelim tatile; tatilde geçen sene olduğu gibi Ayvalık'ı seçtik. Annem, babam, küçük kızkardeşim, diğer kızkardeşim, eşi ve  eşim olmak üzere  toplam 7 kişiydik. Geçen yılki kadro. Geçen yıl da olduğu gibi  evde kaldık. 

Açıkçası normalde üst üste aynı yere gitmektense farklı bir yere gitmeyi, farklı yerler görmeyi tercih ederim. Hamile olmasam Ölüdeniz, Fethiye taraflarına gitmek isterdim. Ancak kardeşim ve ben hamile olduğumuz için çok uzak bir yerler olmasın istedik, malum yolculuk insanı yoruyor. E denize girilecek çok uzak olmayan, denizini suyunu bildiğimiz yer de Ayvalık olunca Ayvalık Sarımsaklı'da karar kılındı. 

Genel anlamda tatil güzeldi, denize girmek yüzmek  beni çok rahatlattı ve sırt ağrılarım hiç olmadı, ailemle ve kardeşlerimle uzun süre vakit geçirdim. Deniz biraz daha sıcak olsa çok daha güzel olacaktı. Sarımsaklı'nın denizini bilen bilir soğuktur. Oranın sakinlerinden öğrendiğimiz kadarıyla Ağustos sonu ve Eylül'de su daha ılık oluyormuş, Ağustos sonu Eylül tatil için geç. Yaz bitmiş oluyor yani :) 

Tatilde uzun uzun kahvaltı yaptım. En sevdiğim öğün kahvaltıdır. Kahvaltılık çeşidi bol  bir sofrada ve kalabalık aileyle kahvaltı yapınca tatilde kilo aldım. Ama hep babam yoldan çıkardı beni, sabahları börek alıp geliyor o almazsa annem börek yapıyor. Kızartma, börek vs. Ben kilo almayayım da ne yapayım :) Dikkate etmeye çalıştıysam da + kilo ile dönmek kaçınılmaz oldu. 

Tatil miniğime de yaradı, bir hareketlenmeler, bir kıpır kıpırlıklar.  Denizden çıktığım anda hareketlenmeler başlıyordu, o da sevdi bence yüzmeyi :) 

Tatil fotoğraflarıyla başbaşa bırakayım sizi

Tatilde ne giydim fotoğrafları :) 

Miniğe birşey almadan duramadım yine :) Bu ciciler Ayvalık Kipa'dan 

Ayvalık'a gidip de tostçular çarşısında ayvalık tostu (ilkinde Avşar Büfe'den yedim, bu ise Mesut büfenin tostu, ikisi de aynıydı bence) , Güler Tatlıhanesi'nde sakızlı kurabiye yemeden olmaz. E ben de yedim :) 

Evet bir tatil de böyle geçti. Tatil bitti diye üzülmüyorum çünkü Ekim'in ilk haftasından itibaren doğum iznine ayrılacağım ve uzun süre evde olacağım. Benim için bir nevi tatil. Şimdi tatil gibi görüyorum ama bakalım miniğim doğunca da öyle gelecek mi :)

Sizin tatiliniz de güzel geçmiştir umarım.
2 yorum:

 1. keşke hamileyken gittiğim tatilleri uzun uzun yazsaymışım dedim bu yazıyı okurken :))
  çünkü o kadar uzun ve sakin geçmiş ki;şimdi gayet iyi anlıyorum bunu
  keyfini sürün bence çocuktan sonra hayat çok hızlı akıyor günleri,ayın kaçı olduğunu ve hatta saati bile unutmak mümkün :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aslında ben de bazen çocuk olunca tatiller nasıl olur ki, kafamıza göre takılamayacağız gibi düşüncelere dalıyorum. Deniz kenarında bebekleriyle vakit geçirenleri görünce de bebeğim doğsun ve bir an önce gelecek yaz gelsin ben de onunla oynayayım istiyorum :)

   Sil