21 Temmuz 2013 Pazar

TİRİLYE (17. HAFTA)

12.06.2013 bizim 3. evlilik yıldönümümüzdü. Haftaiçine denk geldiğinden pek birşey yapamadık ama haftasonu için yakın bir yerlere kaçış için planı vardı aklımızda.

Abant mı, Sapanca mı olsun derken Abant bana biraz uzak geldi, Sapanca da zaten daha önce gittiğimiz bir yerdi. Derken aklıma Tirilye geldi biraz araştırdım hoşuma gitti hatta oteli bile kafamda ayarladım. Eşimle de paylaşınca onun da hoşuna gitti Tirilye'ye gitmek Trilyalı Otel'de http://www.trilyali.com/ konaklamaya karar verdik.


Amaç hem evlilik yıldönümüzü kutlamak hem de azıcık da olsa gündemden uzaklaşıp huzur bulmaktı.Tirilye, Bursa'nın Mudanya ilçesine bağlı Marmara Denizi kıyısında yer alan ufak bir belde. Zeytinbağı diye de anılıyor, hatta bir ara resmi adı Zeytinbağı imiş sonra Tirilye olarak değiştirilmiş.

Zeytinbağı isminden de anlaşılacağı üzere hem Tirilye'de hem de Mudanya Tirilye arasındaki yol üzerinde pek çok zeytin ağaçları yer alıyor.

Fotoğraflarla Tirilye ve Trilyalı Otel'e bir yolculuk yapalım. 

Önce Tirilye
Bunlar da Trilyalı Otel'den 
(Yatağıma yatınca gördüğüm manzara ) Trilyalı Otel bir butik otel. Konaklama şekli oda- kahvaltı. Otelin konumu, dekorasyonu, odalarını çok beğendim. Kahvaltısı da gayet iyiydi. Tirilye'ye gideceklere kesinlikle tavsiye ederim. 

Kahvaltı demişken kahvaltı da çok tatlı bir bebek vardı, ismi Can. Biz de bebeğimize Toprak, Rüzgar ve Can seçeneklerinin arasından Can ismini seçtik. Hatta cinsiyetini öğrendiğimiz haftadan itibaren göbeğimi Can diye seviyoruz. Can bebe napıyor, Can bebe şöyle Can bebe böyle :) 


Bizim bebeğimiz de oteldeki Can bebek kadar tatlı olacak bence :) 


(15.06.2013, 16.06.2013 ) 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder